W różnych sytuacjach stresowych większość z nas doświadcza lęku. Jest to jak najbardziej naturalna reakcja organizmu, która ma nas chronić przed niebezpieczeństwem. Niestety w wielu przypadkach lęk staje się na tyle przytłaczający, że nie dajemy sobie z nim rady przez kilka następnych dni. Jednak czym są zaburzenia lękowe? To stan, w którym objawy lęku stają się przewlekłe, nadmiernie nasilone i zakłócają nasze codzienne funkcjonowanie. Rozróżniamy kilka typów zaburzeń lękowych, m.in.: zaburzenie paniki, zaburzenie lękowe uogólnione, zaburzenie stresowe pourazowe czy fobia społeczna. Zaburzenia lękowe – jak opanować lęk? Istnieje wiele skutecznych sposobów, które mogą pomóc nam opanować lęk i należy dopasować je indywidualnie do każdej osoby.
Zaburzenia lękowe – jak opanować lęk i odzyskać spokój? Sprawdź już dziś!
Zaburzenia lękowe to powszechnymi schorzenia psychiczne, które mają duży wpływ na życie wielu ludzi. Lęk ma różnorodne źródła, włączając w to zarówno czynniki psychologiczne, genetyczne, hormonalne, jak i neurofizjologiczne. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nerwica jest jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych na świecie. Cechują ją występowanie nieproporcjonalnego lęku lub niepokoju, który utrzymuje się przez dłuższy czas. Lęk to realne schorzenie, które spotyka więcej osób, niż myślisz. Wiele osób w bardzo skuteczny sposób ukrywa, że go ma, co niestety przyczynia się do rozwoju tego problemu. Nie wahaj się szukać pomocy specjalistów lub specjalistek zdrowia psychicznego, jeśli cierpisz na zaburzenia lękowe.
Zaburzenia lękowe – przełam strach i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem!
Zaburzenia lękowe – jak opanować lęk? Odpowiednia osoba Ci w tym pomoże! Objawy zaburzeń lękowych mogą różnić się w zależności od konkretnego rodzaju zaburzenia i są to m.in.: napady paniki – nagły początek intensywnych objawów lękowych, takich jak duszność, uczucie duszenia czy kołatanie serca; fobie specyficzne – nieuzasadniony i uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, przedmiotami, zwierzętami lub ludźmi czy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne – powtarzające się, niekontrolowane myśli lub zachowania, które osoba czuje się zmuszona wykonywać.