Jakie są rodzaje i smaki Zdrowego Lizaka?

Na stronie produktu Zdrowy Lizak możesz poczytać o każdym smaku, który jest tutaj dostępny. Opiszemy teraz pokrótce każdy z nich. Zacznijmy od tych owocowych lizaków. Zależnie od tego, jakie owoce najbardziej lubi twoje dziecko, możesz wybrać u nas tylko jeden smak lub kilka różnych i dawać je swojemu maluchowi na zmianę. Wybierać możesz spośród lizaków truskawkowych, malinowych, cytrynowych, mango, pomarańczowych, ananasowych oraz jest jeszcze jeden wyjątkowy o nazwie „musująca wiśnia”. Wartość odżywcza w 100 g wszystkich lizaków poza smakiem mango:

  • wartość energetyczna 972 kJ/233 kcal; 
  • tłuszcz 0,5 g (w tym: kwasy tłuszczowe nasycone < 0,5 g); 
  • węglowoda­ny 95 g (w tym: cukry <0,5 g, alkohole wielowodorotlenowe – poliole 94 g, skrobia <0,5 g); 
  • błonnik 0,5 g; 
  • białko 0,2 g; 
  • sól 0,1 g.

Zawartość składników w zalecanej maksymalnej dziennej porcji produktu, czyli w dwóch lizakach, to 24 mg witaminy C oraz 5 μg witaminy D.

W lizaku mango wartość energetyczna wyrobu to 1039 kJ/249 kcal, 1,5 g tłuszczu, 94 g węglowodanów, 0,8 g błonnika, białka <0,5 g oraz 0,2 g soli.

Każdy owocowy smak, a więc nie wliczając produktu lizak choccowow, ma w składzie suszone owoce, naturalne aromaty oraz fiński ksylitol. Wzbogacony jest jeszcze o dodatkowe 12 witamin i 2 minerały. Nie należy przekraczać zalecanej dniowej porcji, czyli dwóch lizaków. Wyrób mogą spożywać dorośli oraz dzieci powyżej 3 roku życia.

Istnieje jeszcze specjalny Zdrowy Lizak na gardło. Zawiera on również suszone owoce, fiński ksylitol i aromat naturalny, a oprócz tego wyciąg z szałwii, tymianku i owoców Aceroli. W składzie można jeszcze znaleźć witaminę C i D, cynk oraz rutynę.

Lizak Choccowow – kakaowy zdrowy przysmak dla dzieci

Poza wymienionymi wyżej owocowymi lizakami, w naszej ofercie znajdziesz także wersję kakaową. Zdrowy Lizak Choccowow przeznaczony jest głównie na wzmocnienie kości oraz zębów, ponieważ posiada w składzie witaminę D3 oraz K2. Nie zawiera cukru, ani syropu glukozowo-fruktozowego, konserwantów, laktozy, glutenu i innych alergenów. Zawiera natomiast naturalne kakao, naturalny aromat czekoladowy i fiński ksylitol. Dwa lizaki spożyte w ciągu dnia pokrywają zapotrzebowanie na witaminę D oraz 30% witaminy K. Produkt może być spożywany przez dorosłych i dzieci, które ukończyły trzeci rok życia. Nie można przekraczać zalecanej dziennej dawki. Poza tym trzeba pamiętać, że jest to jedynie suplement diety, co oznacza, że nie należy stosować go jako zamiennika zróżnicowanej diety. Nie zastąpi on świeżych owoców czy warzyw w diecie twojego malucha. Pamiętać trzeba o zrównoważonym sposobie żywienia i zdrowym trybie życia. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Suplementy diety, w które możesz się u nas zaopatrzyć, powstały z myślą o tym, że słodycze również mogą być zdrowe. Na ten moment oferujemy 15 takich produktów, lecz liczba ta będzie się cały czas powiększać. Zdrowe Lizaki Mniam-Mniam mają uzupełniać dietę najmłodszych o składniki aktywne.